10
Haz
11

Ne Kadar Şanslı Olduğunuzu Bilmiyorsunuz !!!

Türkiyede yaşıyorsunuz, ne kadar şanslısınız bilmiyorsunuz ! Nasıl bir zenginliğin içinde olduğunuzu görmüyorsunuz… İnanın tahmin bile edemezsiniz insanlar nasıl yaşıyorlar… Siz iPhone alamayanı fakir olarak görürken dünyanın diğer ucunda insanlar yarın yemek bulup bulamayacağını bilmiyorlar. Markalı kıyafet giymeyenleri siz fakir sayarken insanlar günde 1 dolar zor kazanıp bir de ailelerine yardım edecekler ve evleri olmadığı için sokakta uyuyacaklar… Siz ne kadar şanslı olduğunuzun farkında bile değilsiniz… hayatınız devamlı mızmızlanmakla geçiyor… ben öyle insanlar gördüm ki iki t-shirt iki pantalonu var, gece Tuk Tuk’ta (Asyaya özgü motor taksi) yatıyor, evi olmadığı için duş almak için aylık üç dolar veriyor tuk tukla iş tuttuğu yerdeki bir eve… Siz ne kadar şanslı olduğunuzu bilemezsiniz yarın hangi arabayı alsamda borç altına girsem, hangi evi alsamda hangi bankadan kredi çeksem diye düşünürken, dünyada insanlar çocuklarını sex kölesi olsun diye satıyor… keyfinden değil fakirlikten… Yarın yiyecek birşeyler bulabilmek için çocuklarını 800-1000 dolara satıyorlar… Siz hiç birşeyinizi aç kaldığınız için sattınız mı ????  hele ki çocuğunuzu satmayı düşünebilirmisiniz… Taktir etmiyorum hatta sonuna kadar böyle bir şeye karşı çıkıyorum ancak bu insanlar üç kuruş için çocuklarını satarken siz o üç kuruşa iPhone mayfone alıyorsunuz…Yapacağınız 3 dolarlık yardım birçok insanın hayatını değiştirecek sizi de fakirleştirmeyecek deneyin görün !!! Dünya da çok fakir insanlar var ayka sadece 1 kere yardımla bile çok şeyi değiştirebilirsiniz !!!

John Florio demiş ki: “Fakirliğin tahrip edemeyeceği erdem yoktur “


2 Responses to “Ne Kadar Şanslı Olduğunuzu Bilmiyorsunuz !!!”


 1. 26 Ağustos 2011, 23:12

  Kendi içimize kapandık. Garip garip işlerle günleri dolduruyoruz. Arada böyle uzaklardan aydınlatıp düşünmeye zorluyorsun ya bizi. Helal olsun.

  • 2 punctura
   27 Ağustos 2011, 00:41

   Bende görene kadar kördüm abicim… ama gerçekten hayat telaşı içinde kaybolup gidiyor insanlar… Dünyada Türkiyede çile çektiğini düşünerek yaşayanların hayatlarını lüks gören insanlar var… Değerli yorumun için teşekkürler abicim…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


Twitterdan Takip Et

Hata: Twitter hesabının erkese açık olduğundan emin olun.

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Diğer 1.440 takipçiye katılın

Blog Stats

 • 80.058 hits

%d blogcu bunu beğendi: