20
May
10

Klişeler #1 -İlişkilerde-

Aşk hayatında her zaman karşınıza çıkacak klişelerden seçme saçmalar yapmaktır amacım… Ne anlatılmak istendiği ve kendimce korunma yöntemleri üzerinde duracam… En çok bildiğiniz klişiler işte karşınızda siz olsaydınız ne yapardınız sizde bir düşünün ve yorumlara değerli bilgilerinizi ekleyin… Bir kaç Bölüm olarak ele alacam. Ayrılma Klişeleri, Başlama/Başlayamama Klişeleri, İlişki İçersi Klişeleri ve Freelance Klişeler… Kendime göre bir sınıflandırma yaptım, o yüzden başlıkları maruz görün :Dİlk klişemiz herkesin hayatında en az birkez de olsa karşılaştığı ve ilk defa duymanın verdiği etkiyle apışıp kaldığı klişedir !

Ayrılma Klişeleri

*Sen daha iyilerine layıksın…
Kaçınılmaz sonlardan biridir. Sizi terkedecek kişide terketme konusunda acemidir aslında. Sizi apıştırıp bırakmadan önce kendi apışıp kaldığı içindir dudaklarından dökülen bu aptal sözler. Demek istediği kesinlikle şudur “Aslında söyleyecek daha anlamlı bişey bulamadım. Sıktın beni, hayatımdan çıkmanı istiyorum, ama kötü bir yönünü bulamıyorum, aslında sorun ilişkiyi devam ettirmek için iyi bir neden de bulamamam !” Bu cümleyi duyduğunuzda laf cevirme konusunda pek deneyimli olmayan gerzek sevgilinizin isteğini hemen kabul edin. Hatta “ben daha iyilerine layık olduğumu biliyorum ama ne diye saplandım kaldım onu anlayamadım” diye lafı çakın…

*Zamana ihtiyacımız var…
Bunu söylerken genelde fonda çalan parça ” Unut sevme beni, bu aşkın sonu, ne yazık ki hicran gözyaşı dolu…” olacaktır. Kısacası bitmiştir. Bu sözü duyduğunuzda hızlı düşünün çünkü iki seçeneğiniz var. Seviyorsanız laf kalabalığı ve çirkeflik yapıp katakulliye getirerek bu isteği refuze edin… Eğer etrafınızda daha iyi hedefler varsa fazla uzatmadan kabul edin. “evet, bende öyle düşünüyorum, bir süre aramayalım birbirimizi” diyerek ona istediğini verin. Aslında bunu blöf olarakta kullanabilirsiniz ama bu riskide almak her babayiğidin harcı değildir.

*Seni hiç unutmayacağım
Ahanda semi-deneyimli bir terkedici. Lafı sonuna kadar getirmiş sizi terketmiş şimdide bıçağı kalbinize saplamak istiyor… Bu cümleyi duyduğunuzda dudaklarınızdan otomatikman şu cümle dökülür ” Bir daha deneyelim “. Arkadaşlar manyakmısınız, kalbinizi kırmadan ayrılmaya, sizi başa bela etmeden uzaklaşmaya çalışıyor. Başka bir isteği yok bu malların. Buna vereceğiniz en güzel cevap ” Unut çünkü ben şu kapıdan çıkınca ilk işim yeni sevgili bulmak olacak”, “Zaten böyle olması gerekiyordu” diyerek aklına şüphe düşürün. Siz onun köpeği olacağınıza , o sizin köpeğiniz olur… Misillemeye misillleme ama kalbiniz dayanırsa bu sözleri söylemeye. Ne derler “Kılıçla yaşayan kılıçla ölür”

Başlama/Başlayamama Klişeleri

*Dünya ahiret bacimsin.
Böyle cümleler kullananlardan hemen uzaklaşın ! “Şimdi mi aklına geldi bacın olduğum” diye de ekleyin ! Aslında sorun sizdedir. Bir üst aşamaya geçmekte hızlı davranamadığınızdan dolayı, sizin ona yüz vermediğinizi düşünerek sizden daha oynak bir hatuna gönlünü kaptırmış çengelköy hıyarlarının dudaklarından kendiliğinden dökülür… Bunun muadili “sen benim kardeşim sayılırsın” gibi daha süslü ve daha modern ya da daha az kıro bir eş söylemide vardır ki aynı tepkiyi vermeniz vaciptir !

*Biz sadece arkadaşız.
Bu şıkkı aslında “Dünya ahiret bacımsın” başlığı altında ele aldık. Bu yüzden daha uzatmayacam. Son kez söylüyorum.
– Bir şey istiyorsanız biraz acele edin!

*Ben senin bildiğin kızlardan değilim.
Bu lafları eden kız bizim bildiğimiz kızlardan merak etmeyin ! Büyük ihtimalle amacınız bu salakla oynaşmak ama pekte laf ebesi sayılmazsınız. Ya laf ebesi olup kapısını tekrar çalın ya da uğraşmayın bu dangalakla -zamanınıza yazık etmeyin- gidin başka hatunlara yazılın. Dünya açık büfe arkadaşlar gördükleriniz dışında da bir dolu kız var yeteri kadar salak. Ayrıca çok sevdiğim bir lafı sizlerle paylaşmak istiyorum “Vurmayan silah yoktur atmasını bilene, vermeyen karı yoktur almasını bilene !” Bence bu kadar söz yeter !

*Bize gidelim önce biraz ders çalışırız…
Evveeeet Bu klişe aslında ayrı bir başlık olarak ele almamız gerekenlerden. Bunun altına yazmamız gereken klişeleride ekleyip tek başlık altında toplarsak “gel sana pul kolleksiyonumu göstereyim” ki bu en eskilerdendir, yeni versiyornu olarak “Gel sana DVD kolleksiyonumu ya da Film arşivimi göstereyim ” dir ve bir değişik versiyonu olarak “Gel sana kahve yapayım / ısmarlıyayım” dır. İlki Klasiklerden ikincisi ve üçüncüsü ise retro yaklaşımlardır. Kızlar bu sözleri duyduğunuzda bilin ki sizi bu herif yatağa atmak istiyor. İstiyorsanız hiç tereddüt etmeyin, hoşlanıyor ve namuslu takılıyorsanızda nelerle karşılaşabileceğinizi bile bile o eve gidin. Salak olmayın, oltaya sazan gibi atlamayın. Kıvrandırın biraz ki eğlenceli olsun. Bir laf ebesiyle karşı karşıya kalabileceğinizi aklınızdan hiç çıkarmayın. Biz erkekler karate filmi izlerken bile sevişebiliriz ama sizi havaya sokmak için kesinlikle romantik komedi tarzı bir film seçeceğimizide unutmayın.Hatta gülerken daha sıkı sarılacağımızı ve göz temasına girerek ilk öpücüğü koparmak için akbaba gibi bekleyeceğimizi asla unutmayın! Neyse ana başlığa dönersek Trigonometri, integral bile bir anda anatomi dersine dönüşebilir. Her erkek biraz doktordur. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Reklamlar

1 Response to “Klişeler #1 -İlişkilerde-”  1. Klişeler #2 -İlişkilerde- « Nif (•̪●) May 22nd, 2010, 15:25 yazısı için Pingback tarafından yapılan yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


Twitterdan Takip Et

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Diğer 1.440 takipçiye katılın

Blog Stats

  • 78,478 hits
Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: